24. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi 12-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı. Yabancı konukların yanısıra, ülkenin değişik bölgelerinden 2500 civarında ortopedist ve fizyoterapistin katıldığı bu kongrede ortopedi ve travmatolojideki gelişmeler ve yeni teknikler 4 gün boyunca tartışıldı.

Hekimlerimizden Dr. Reha Tandoğan, ÖÇB rekonstrüksiyonunda yeni kanıtlar tartışmalı oturumunun başkanlığını yapmanın yanısıra, Unikompartmental diz osteoartritinde tedavi oturumunda "Yüksek tibial osteotomi" konusunda bir konferans verdi.

Dr. Asım Kayaalp, son yılların popüler konusu olan "Femoro-asetabuler sıkışma: Kalça artroskopisi ile tedavi" konusunda bir konuşma yaptı. Ayrıca hekimlerimiz, yöneticisi ve üyesi oldukları Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği, TOTBİD Spor Yaralanmaları Şubesi gibi bilimsel derneklerin idari toplantılarına katıldılar. Kongre sırasında Dr. Reha Tandoğan ve Dr. Asım Kayaalp editörlüğünde yayınlanan "Ön Çapraz Cerrahisinde Güncel Kavramlar" kitabı büyük ilgi gördü. Tamamı dağıtılan kitabın, yaygın talep nedeniyle Aralık ayında ikinci baskısı yapılıyor. Gerek sosyal gerek zengin bilimsel programı ile oldukça başarılı bir kongre oldu.

Ulusal Ortopedi Kongresi