Hastalar İçin

Boyun Egzersizleri

Boyun Egzersizi 1
Ayakta dik dururken omuzlarınızı tam bir daire çizecek şekilde geriye doğru çevirin.

Boyun Egzersizi 2
Ayakta dik durun. Omuzlarınızı kulağınıza doğru çekerek yukarı kaldırın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyip gevşeyin.

Boyun Egzersizi 3
Ayakta dik durun. Ellerinizi belinize koyarak ve kollarınızı geriye doğru götürerek kürek kemiklerinizi birbirine doğru yaklaştırın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyip gevşeyin.

Boyun Egzersizi 4
Sandalyede dik otururken bir elinizle sandalyenin oturduğunuz kısmından tutun. Diğer elinizle başınızın yan tarafından tutup, yana doğru çekerek gerdirin. Bu pozisyonda 30 saniye bekleyip gevşeyin.

Boyun Egzersizi 5
Bir duvar köşesinin karşısında ayakta dik durun. Vücudunuzla T harfi yapacak şekilde dirsekleriniz 90 derece bükülü olarak ön kollarınızı duvara tamamen yerleştirin. Önkollarınızı duvardan kaldırmadan, başınızı öne eğmeden ve topuklarınızı yerden kaldırmadan öne doğru yaylanarak gerinin.

Boyun Egzersizi 6
Dik bir şekilde otururken başınızı öne doğru eğerek çenenizi göğsünüze doğru değdirin. Yavaşça başınızı kaldırarak dik duruma dönün.

Boyun Egzersizi 7
Dik bir şekilde otururken başınızı arkaya doğru götürün. Yavaşça başınızı kaldırarak dik duruma dönün.

Boyun Egzersizi 8
Dik bir şekilde otururken başınızı yana doğru eğerek kulağınızı omzunuza doğru götürün. Yavaşça başınızı kaldırarak dik duruma dönün.

Boyun Egzersizi 9
Dik bir şekilde otururken ellerinizi alnınıza koyun. Elinizle başınızı geriye doğru iterken başınızı sabit tutmaya çalışın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyerek gevşeyin.

Boyun Egzersizi 10
Dik bir şekilde otururken ellerinizi başınızın arkasına koyun. Elinizle başınızı ileri doğru iterken başınızı sabit tutmaya çalışın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyerek gevşeyin.

Boyun Egzersizi 11
Dik bir şekilde otururken elinizi başınızın yan kısmına koyun. Elinizle başınızı yana doğru iterken başınızı sabit tutmaya çalışın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyerek gevşeyin.

Türkçe Main