• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sportif Rehabilitasyon Sempozyumu 23-24 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Spor Hekimleri ve Ortopedistleri bir araya getiren toplantının bu seneki ana konusu sporda yumuşak doku yaralanmalarıydı. Hekimlerimizden Prof. Dr. N. Reha Tandoğan’ın başkanı olduğu Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği’nin bilimsel destek verdiği bu seçkin toplantıya yurt genelinden 300 civarında hekim ve fizyoterapist katıldı. Spor yaralanmalarına değişik disiplinlerin farklı bakış açılarının incelendiği bu toplantıda, Türk Sporuna büyük katkıları olan İbrahim Kutluay ve Harun Erdenay gibi efsane basketbolcuların katılımıyla düzenlenen oturumlar sempozyuma renk kattı.

Bu sempozyumda hekimlerimizden Prof. Dr. Reha Tandoğan, “Kalça Çevresi Kas Yaralanmaları: Siz Olsaydınız Ne yapardınız?” ve “Ortopedi ve Fizik Tedavi Hekimlerinin Gözünden Spor Yaralanmaları” başlıklı iki oturumda, Prof. Dr. Füsun Güler Uysal ile birlikte yer aldı. Uyluk kas yaralanmaları, kalça, diz ve ayak bileği ekleminin spor yaralanmalarına olgu temelli yaklaşımın iki farklı hekimin gözünden sunulduğu bu oturumlar çok ilgi çekti.

Hekimlerimizden Op. Dr. Asım Kayaalp, Akut Yumuşak Doku Travmalarında Doğru Bilinen Yanlışlar” oturumunun yöneticiliğini yaparken, “Trokanter Majör Sendromu” başlıklı bir konferans verdi.

Ortopedist, fizik tedavi uzmanı ve spor hekimlerini aynı platforma bir araya getiren bu toplantının bundan sonraki yıllarda da benzer yapıda düzenlenmesi planlanıyor.