15. Ege Diz Cerrahisi Artroskopi Günleri ve Kadavra Kursu 19-20 Şubat 2016 tarihleri arasında İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesinde yapıldı. Prof. Dr. İlhan Özkan ve Prof. Dr. Hasan Tatari başkanlığında düzenlenen toplantının bu yılki konusu Unikondiler Diz Artroplastisi ve Proksimal Tibial Osteotomi olarak seçilmişti. Kısmi diz protezleri ve yüksek tibial osteotomi konularının ayrıntılı olarak tartışıldığı bu toplantıya ülkemizin değişik bölgelerinden deneyimli eğiticiler ve kursiyerler katıldı.

Teorik sunumların yanında maket üzerinde uygulamalar ve kadavra ameliyatları ile bu iki cerrahi yöntemdeki güncel uygulama teknikleri, tartışmalı konular ve sorunlar ayrıntılı olarak irdelendi. İnteraktif olgu tartışmaları ve “Siz olsaydınız ne yapardınız?” bölümleri katılımcıların yoğun ilgisi ve canlı tartışmalara zemin hazırladı.

Bu toplantıda hekimlerimizden Prof. Dr. N. Reha Tandoğan “Medial unikondiler diz artroplastisi” konusunda konferans verdi ve olgu tartışmaları oturumunu yönetti. Total diz protezi öncesi eklem koruyucu cerrahilerin tartışıldığı bu toplantı meslektaşlarımızın eğitimi ve güncel bilgilerin tartışılması açısından çok yararlı oldu.