• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
12. Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi 23-27 Eylül 2014 tarihleri arasında İzmir'de yapıldı. 14 ülkeden 653 katılımcı ile gerçekleşen bu uluslararası kongrede, artroskopik eklem cerrahisi konusundaki gelişmeler ve yenilikler, dünyanın önde gelen otoritelerinin de katılımı ile 3.5 gün boyunca tartışıldı. Üç salonda aynı anda devam eden kongrede, ülkemiz derneğinin yanı sıra, Avrupa ve Uluslar arası Artroskopi ve Diz Cerrahisi Dernekleri (ESSKA ve ISAKOS) temsil edilirken, Almanca konuşan ülkeler Artroskopi Derneği (AGA) da özel bir sempozyum gerçekleştirdi. Bu kongrede bilimsel kurul'da görev almalarının yanı sıra, hekimlerimiz çeşitli konferans ve sempozyumlarda konuştu.

Prof. Dr. Reha Tandoğan, tartışmalı oturumda Norveç'ten Prof. Lars Engebretsen'in karşısında çocuklarda ön çapraz bağ yaralanmaları cerrahi olarak tedavi edilmelidir konusunu savundu. Dr. Tandoğan ayrıca kompleks kıkırdak yaralanmalarında tedavi seçeneklerini interaktif oturumunun başkanlığını yaptı ve bu oturumdaki olguları sağladı.

Dr. Asım Kayaalp, "Ön çapraz bağ revizyonu : Nasıl yaparım?" başlıklı interaktif oturumda Philippe Neyret, Ömer Taşer, Konsei Shino ile birlikte tartışmacı olarak görev aldı. Dr. Kayaalp ayrıca kalça artroskopisi konusundaki eğitim kursunun başkanlığını yaptı ve eklem içi işlemler konusunda bir konferans verdi.

Meslektaşlarımızın eğitimi ve bilgilerinin güncellenmesi konusunda önemli bir rol üstlenen bu kongre gerek yurt içi gerekse yurt dışında çok olumlu yankılar uyandırdı.